Sapņu dzija sapņu projektam

2021-12-17

Ļoti bieži, pārāk bieži pieminu savos ierakstos sociālajos tīklos kādu īpašu dziju. Un ne tikai pieminu, es arī adu no tās patiešām bieži. Katrai adītājai ir sava mīļākā dzija. Un šī dzija viennozīmīgi ir mans favorīts. Tā ir īru ražotāja Donegal Yarns Ltd. dzija. Varētu teikt, šī dzija ir īstais "donegal tvīds", jo tieši šī rūpnīca atrodas Īrijā, Donegal provincē, pilsētiņā Kilcar. Pirmās liecības par vilnas apstrādi šajā reģionā atrodamas tālajā 1800.gadā, bet ap 1900. gadu var datēt pirmās komerciālās ražošanas dibināšanu. Droši var teikt, ka šajā rūpnīcā cilvēki strādā ģimenēm, pie tam vairākās paaudzēs. Tas nozīmē, ka daudzu gadu simtu garumā šī dzija saglabā savas tradicionālās īpašības. Šobrīd rūpnīcā ražošanas process ir pietiekami mūsdienīgs, tomēr joprojām sākot ar vilnas šķiedru atlasi un beidzot ar krāsu kombinācijām šeit tiek pieliktas cilvēku rokas un mīlestība pret savu sirdslietu. 


Mana izvēle

Vairākus gadus esmu adījusi no donegala, valkājusi šīs dzijas izstrādājumus, vērojusi tās nodilumizturību, pētījusi skaisto krāsu paleti un brīnišķīgās spējas atvērties, piepildīties, uzplaukt adījumā. 

Ko gan citu es varu piedāvāt saviem sekotājiem, ja ne savu mīļāko, pārbaudītāko un visvairāk adīto dziju? 

Mana izpratne par dzijas biznesu nav klasiska biznesa izpausmēs.: nopirkt - pārdot. Man tas ir ilgs process- krāsu izvēles, saskaņošanas, paraudziņu adīšanas, eksperimentēšanas un apčubināšanas process. 

Tieši tādēļ katrai spolei, kas ir atceļojusi pie manis no Īrijas, katrai krāsai es piemeklēju savu latvisko nosaukumu, savu asociāciju ar krāsu, pat sajūtu, ko tā manī raisa. 


Kāds bija process?

Rudens sākumā es uzrakstīju vēstuli rūpnīcai ar savu vīziju un vēlmi piedāvāt dziju saviem sekotājiem. Ņemot vērā to, ka man nepieder dziju veikals un tādu arī neplānoju veidot, lielas cerības neloloju, ka saņemšu atbildi. Tomēr pēc vairākām dienām es atbildi saņēmu no rūpnīcas ģenerāldirektora Krisa Veinigera un aicinājumu tikties Zoom un parunāt par manām vīzijām un vēlmēm sadarbībā ar viņiem.  Pēc neilga laika Zoom sarunā stāstot par saviem mērķiem, es pieķēru sevi pie domas, ka tas tiešām ar mani notiek. Krisam patika mana doma piedāvāt ne tikai dziju pārdošanai, bet piedāvāt dzijas un meistarklašu / dizainu aprakstu komplektus. Izrādās es neesmu vienīgā adījumu entuziaste un dizainere, kas to dara sadarbībā ar viņiem. Tika pārrunāti arī dažādi nosacījumi. Rūpnīca man atsūtīja arī dziju paraugus un krāsu kartes. 

Tad sekoja ļoti ilgs process no manas puses dzijas veidu un krāsu izvēlē. Es piegāju šim procesam ar visu savu radošo potenciālu, Kombinēju un pārcilāju, domāju un modelēju. Centos izvēlēties tādas krāsas. kas savstarpēji ir kombinējamas - vismaz 2 krāsas no tām var salikt un adīt žakardā vai strīpās. Pēc tam rūpnīca deva atbildi par to, kas no manis izvēlētā ir pieejams un kas nē, tad es atkal un atkal pārdomāju krāsu paleti un centos aizstāt tajā brīdī nepieejamās krāsas ar citām, kas derēs kopējā krāsu paletē. 

Dzija ir klāt! 

Jau pirms Ziemassvētkiem mans pirmais pasūtījums ir klāt! Tajā ir 4 veidu dzijas :

  • Donegal Soft merino tvīds 10 dažādas krāsas. Katrai krāsai ir 2 draudzīgas krāsas, lai paveras dažādas krāsu izvēles iespējas. Šī dzija piemērota jebkāda veida adījumiem - džemperiem, jakām, aksesuāriem - bērniem un pieaugušajiem. Tā ir mīksta, samtaina un ļoti skaista. 
  • Donegal Kilcarra tvīds - 5 dažādas krāsas. Bieza, "aran" kategorijas dzijas. Adījums sanāk biezs, samtains, ļoti silts. Piemērota ziemīgiem adījumiem - aksesuāriem un arī bieziem džemperiem. 
  • Donegal Mohair tvīds - 5 dažādas krāsas. Smalks, ar delikātu pūku apveltīts kā radīts greznākiem adījumiem. To var adīt vienā pavedienā - smalkiem džemperiem, lakatiem, šallēm, pirkstaiņiem, cimdiem, bet saliekot dubultā un adot ar lielākām adatām - iegūst mīkstu, bagātīgu adījumu, kas piemērots kardiganiem, jakām. 
  • Donegal Irish heather -1 spole, džinsu krāsā. Ļoti smalka, "lace" tipa dzija, kuru paņēmu izmēģināšanai. Dzija piemērota smalkajiem žakarda adījumiem, tā perfekti atveras pēc mazgāšanas un kļūst mīksta. Pievienojot šai dzijas kvalitatīvu mohēru uz zīda, iegūsiet izsmalcinātu un skaistu adījumu. 

Kādas ir Donegal dzijas īpašības?

Visu Donegal rūpnīcā ražoto dziju sastāvā ir tikai dabīgās vilnas šķiedras! Tā ir 100% vilna, kuras šķiedra nav ķīmiski mainīta (kā, piemēram, superwash dzija). Tas piešķir dzijas pavedienam raksturu un dod iespēju dzijai brīnišķīgi uzplaukt pēc mazgāšanas. 

Adījums ir elpojošs, viegli kopjams, jo neuzsūc smakas un netīrumus, pietiek ar vien dažām reizēm sezonā adījumu izmazgāt, bet ikdienā izvēdināt vai ziemā "izpeldināt" sausā sniegā. 

Donegal tvīdiem ir ļoti skaisti krāsu salikumi, tie paver lieliskas iespējas kombinēt un radoši izpausties, Krāsu paletēs sastopami gan vēsie, gan siltie krāsu toņi, kas piestāvēs dažādu tipu ārienes cilvēkiem. 

Šīs dzijas adījumi ir piemēroti dažādu vecumu cilvēkiem - no maziem bērniem līdz sirmgalvjiem. Ja bērniem labi derēs adījumi no Soft merino dzijas, dāmām - izsmalcinātais mohēras tvīds, tad vīriem patiks Kilcarra biezā tvīda robustums un pamatīgums. 

Lieliskākā šīs dzijas īpašība ir adījumu ilgmūžība un nodilumspējas. Tā minimāli vai nemaz nesaveļas valkājot, pēc mazgāšanas lieliski atgūst savu formu un izskatu, nezaudē savas īpašības pat pēc vairāku gadu valkāšanas. Ņemot vērā pietiekami demokrātisko šīs dzijas cenu un adījumu ilgmūžību, tā rada ideālu salikumu jūsu ideju realizēšanai. 

Attēlu galerija- šobrīd pieejamās dzijas un krāsas, ierobežots daudzums. Viss par iegādes iespējām - IRBE knits facebook lapā

https://www.facebook.com/irbeknits